Co warto wiedzieć o dnie miednicy?

Co warto wiedzieć o dnie miednicy?

Warto mieć świadomość tego, że jeśli mowa o mięśniach dna miednicy, bądź określane jako mięśnie Kegla, to niezmiernie ważna partia mięśniowa, która odpowiada między innymi za utrzymywanie moczu (zwłaszcza w przypadku kobiet). Wspomniane mięśnie utrzymują także w prawidłowej pozycji narządy które znajdują się w miednicy. Z racji tego właściwie każdy powinien w porządny sposób zadbać o to, aby były one nie tylko sprawne oraz mocne, ale również nie były za bardzo napięte. Mięśnie dna naszej miednicy nadzorują utrzymywanie moczu w ludzkim pęcherzu oraz poszczególnych narządów w brzusznej jamie, co trudno również ukryć.

My, jako pracownicy centrum terapii Dna miednicy w odpowiedni sposób bardzo staramy się wykonywać możliwie najbardziej owocne fizjoterapeutyczne efekty, oferować potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, badanym z problemami ginekologicznymi, urologicznymi oraz proktologicznymi. W tego typu komplikacjach bardzo istotny jest aspekt powiązany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta bądź też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Co więcej,, na ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy również warto zwrócić szczególną uwagę. Jest możliwość wykonywania ich zarówno siedząc, leżąc jak i stojąc. Należy wykonywać kilka skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, aby przerwa między skurczami była mniej więcej tak samo długa jak skurcz. Kiedy dojdziemy do pewnego rodzaju kunsztu, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy właściwie w każdej możliwej sytuacji, przykładowo w trakcie wracania autobusem do domu lub też siedząc przed komputerem. Cykliczne ćwiczenia wzmacniają mięśnie i zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to wyjątkowo ważne w okresie ciąży.}