Dno miednicy - jakie pełni funkcje?

Dno miednicy - jakie pełni funkcje?

Powinno się być świadomym tego, że jeżeli chodzi o mięśnie dna miednicy, inaczej mięśnie Kegla, to niezwykle ważna partia mięśniowa, która odpowiada m.in. za utrzymanie moczu (zwłaszcza w przypadku kobiet). Mięśnie te utrzymują również w poprawnej pozycji narządy które znajdują się w miednicy. W związku z tym każdy bez wyjątku powinien w prawidłowy sposób przypilnować to, aby były one zarówno mocne jak i sprawne, ale również nie były aż nazbyt napięte. Nie da się też ukryć, iż mięśnie dna miednicy odpowiedzialne są za właściwe utrzymanie moczu w pęcherzu oraz wybranych narządów w jamie brzusznej.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w profesjonalny sposób staramy się dokonywać możliwie jak najbardziej pozytywne fizjoterapeutyczne efekty, dostarczać pomoc na najwyższym poziomie, klientom z problemami urologicznymi, ginekologicznymi oraz proktologicznymi. W tego typu komplikacjach ogromnie ważny jest aspekt powiązany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta bądź też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Ponadto, na ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy także warto zwrócić szczególną uwagę. Jest możliwość wykonywania ich zarówno na leżąco, na siedząco jak i na stojąco. Fakt odnoszący się do tego, że przerwa między skurczami powinna być w przybliżeniu tak samo długa jak skurcz, w czasie wykonywania serii skurczów mięśni dna miednicy jest równie znaczący. Kiedy dojdziemy do kunsztu, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy właściwie w każdej sytuacji, przykładowo w trakcie wracania autobusem do domu bądź siedząc przed telewizorem. Cykliczne ćwiczenia wzmacniają mięśnie oraz zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. W okresie ciąży jest to szczególnie ważne.}