Jaką funkcje pełni dno miednicy?

Jaką funkcje pełni dno miednicy?

Należy mieć świadomość tego, że jeśli chodzi o mięśnie dna miednicy, a więc mięśnie Kegla, to niezmiernie ważna partia mięśniowa, która jest odpowiedzialna między innymi za utrzymywanie moczu (szczególnie w przypadku kobiet). Wspomniane mięśnie utrzymują też w właściwej pozycji narządy które znajdują się w naszej miednicy. Poza tym, że powinny być one sprawne i mocne, każdy z nas powinien zadbać o to, aby nie były aż nazbyt napięte. Mięśnie dna naszej miednicy odpowiadają za utrzymywanie moczu w ludzkim pęcherzu a także różnorodnych narządów w brzusznej jamie, co trudno również ukryć.

My, jako pracownicy centrum terapii Dna miednicy w profesjonalny sposób staramy się wykonywać możliwie jak najbardziej przyjemne efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, pacjentom z z ginekologicznymi, urologicznymi i proktologicznymi problemami. W tego rodzaju niedogodnościach szczególnie ważny jest aspekt związany z indywidualnym podejściem do wszystkich pacjentów. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Na dodatek wskazane jest wziąć pod uwagę wybrane ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Można je wykonywać zarówno siedząc, leżąc jak i stojąc. Powinno się prowadzić kilka skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, aby przerwa między skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Podczas gdy uzyskamy efektywność, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy zasadniczo w każdej sytuacji, np. wracając do domu autobusem lub siedząc przed telewizorem. Regularne ćwiczenia wzmacniają mięśnie i zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. W okresie ciąży jest to szczególnie ważne.}