Fenomenalny występ poznańskiego Lecha w 1/4 finału europejskich rozgrywkach - finał świetnej przygody!

Fenomenalny występ poznańskiego Lecha w 1/4 finału europejskich rozgrywkach - finał świetnej przygody!

Fiorentina FC zakwalifikowała się do 1/2 finału - finał fenomenalnej przygody poznańskiego Lecha w Lidze Konferencji Europy!

Piłkarscy kibice z Polski przywykli do tego, że kluby z ligi polskiej dość szybko kończą przygodę z pucharami europejskimi. Sporym zaskoczeniem z pewnością jest więc to, że mamy połowę kwietnia, a drużyna KKS Lecha Poznań do ostatnich minut spotkania z Fiorentiną ACF toczyła bój o awans do półfinału europejskich rozgrywek. Niezwykle ciężko zaprzeczyć temu, że KKS Lech Poznań w aktualnie trwającym sezonie pokazał się niesamowicie. Eksperci od piłki nożnej z całego kraju w społecznościowych mediach wrzucają mnóstwo dobrych opinii dotyczących występów mistrza polskiej ekstraklasy. Awans do ćwierćfinału europejskich rozgrywek to bez cienia wątpliwości bardzo duży sukces, ale podopieczni trenera Van Der Brooma mieli ochotę na nieco więcej. I rzeczywistość pokazała, że awans do 1/2 finału rozgrywek europejskich był bardzo możliwy.

Przed pierwszym ćwierćfinałowym pojedynkiem mistrz ligi polskiej nie był faworytem. Większość specjalistów piłkarskich uważała, iż ekipa ACF Fiorentiny, która pochodzi z Serie A jest faworytem. W sympatykach piłkarskich z naszego kraju pojawiła się jednak nadzieja, że KKS Lech Poznań ma możliwość zaskoczyć swoich rywali. Okazało się finalnie, iż w pierwszym ćwierćfinałowym starciu ACF Fiorentina była dla mistrza polskiej ekstraklasy za silna. Na trybunach przy ulicy Bułgarskiej gracze z Florencji zwyciężyli wynikiem cztery do jednego i bardzo mocno przybliżyli się do zakwalifikowania się do 1/2 finału. W obozach obu drużyn przed rewanżowym spotkaniem wyczuwalny był spokój. Chociażby dlatego we Florencji dyspozycja mistrza polskiej ekstraklasy była gigantycznym zaskoczeniem dla miejscowych fanów. 20 minut przed końcem spotkania rewanżowego mistrz ligi polskiej prowadził na wyjeździe z faworyzowaną Fiorentiną rezultatem 3:0. Wynik ten oznaczał, że na fanów czeka dodatkowy czas gry i Poznaniacy mają szansę na awansowanie do półfinału Ligi Konferencji. Niestety defensywa mistrza Ekstraklasy w samej końcówce rewanżowego spotkania popełniła 2 poważne błędy, które zakończyły się golami dla ACF Fiorentiny. To w ostatecznym rozrachunku zniwelowało szansę na zakwalifikowanie się dalej oraz walkę o wygraną w rozgrywkach Ligi Konferencji. Jednak trzeba przyznać, iż mistrz polskiej ligi pokazał się zaskakująco dobrze w obecnie trwającym sezonie pucharów europejskich. Z całą pewnością jest to nadzieja na to, iż z każdym kolejnym sezonem będzie coraz lepiej.