FC Barcelona ogrywa Real i sięga po Superpuchar Hiszpanii!

Barca zwycięża z Los Blancos i zdobywa Superpuchar Hiszpanii!

Ostatnio forma organizowania meczu o Superpuchar Hiszpanii delikatnie się zmieniła i nie ulega to wątpliwości. Piłkarscy fani z Hiszpanii mogą odczuwać swego rodzaju zawód, ponieważ zmagania o to trofeum przeniesione zostały do Arabii Saudyjskiej. W rywalizacji o to trofeum bój toczą teraz 4 drużyny, a wygrani par półfinałowych spotykają się ze sobą w finale. W tym sezonie na przeciw siebie w meczu finałowym stanęły ekipy FC Barcelony a także madryckiego Realu. Kibice piłkarscy z całej Europy mogli być więc zachwyceni, gdyż oznaczało to pierwsze El Classico w meczu o Superpuchar Hiszpanii od lat. Warto tutaj wziąć pod uwagę fakt, iż w pierwszej jedenastce zespołu Dumy Katalonii gra kapitan kadry Polski, a więc Lewandowski.

Tak więc polski piłkarz miał szansę na wygranie pierwszego pucharu w barwach FC Barcelony. Wielu ekspertów piłkarskich przed tym starciem podkreślało, iż głównym faworytem do wygranej jest Real z Madrytu. Triumfator ubiegłorocznej edycji Pucharu Mistrzów a także w tym momencie panujący mistrz ligi hiszpańskiej to prawdziwa maszyna do wygrywania finałowych pojedynków, dlatego też każdy inny wynik niż ich triumf byłby ogromnym zaskoczeniem. Sporą przewagę od początku starcia finałowego miała ekipa Dumy Katalonii. Zawodnicy bardzo dobrze rozumieli się na murawie i bez większego kłopotu przygotowywali kolejne ataki w okolicach bramki przeciwnika. Pierwsza bramka w starciu finałowym została strzelona przez graczy Barcelony, a jej autorem był Gavi, który sfinalizował doskonałe zagranie od Roberta Lewandowskiego. Przed zakończeniem pierwszej połowy do siatki trafił kapitan polskiej kadry narodowej, któremu fantastycznym dograniem odwdzięczył się Gavi. Pierwsza odsłona skończyła się rezultatem 2:0 dla Barcy, a zawodnicy madryckiego Realu prezentowali się bardzo źle na tle przeciwnika. Obraz meczu w drugiej połowie się nie zmienił, a 20 minut przed końcem FC Barcelona zdobyła trzecie trafienie. Real strzelił jedyną bramkę w dodatkowym czasie gry, a jej zdobywcą był Benzema. W rozrachunku końcowym starcie zakończyło się wynikiem 3 do 1 dla Barcy, która tym sposobem sięgnęła po Superpuchar Hiszpanii.