Niesamowity początek mistrzostw świata dla zespołu Ekwadoru - porażka drużyny narodowej Kataru!

Niesamowity początek światowych mistrzostw dla narodowej reprezentacji Ekwadoru - klęska narodowej kadry Kataru!

Mundial to futbolowa impreza, która ma miejsce co cztery lata. Na pewno futbolowi fani z całego świata czekają niecierpliwie na inauguracyjny mecz turnieju. Przy mundialu w Katarze, który rozpoczął się w poprzedni weekend było identycznie. Inauguracyjny mecz poprzedziła oficjalna ceremonia otwarcia mundialu, która prezentowała się niesamowicie. Później jednak przyszła pora na piłkę nożną i sympatycy piłki nożnej zebrani na trybunach a także przez telewizorami oczekiwali niesamowitego spektaklu. Już od początku meczu emocji nie brakowało, gdyż gracze zespołu narodowego Ekwadoru błyskawicznie zdobyli bramkę. Już w trzeciej minucie Emmer Valencia trafił do siatki i mogło się zdawać, iż reprezentacja narodowa Kataru będzie mieć niesamowicie trudno w tym meczu. Sędzia tego meczu zdecydował się jednak przeanalizować za pomocą systemu VAR prawidłowość tego gola i okazało się, że w momencie dogrania zawodnik był na pozycji spalonej. W tej sytuacji gospodarze tych mistrzostw mieli więc mnóstwo szczęścia.

Reprezentacja narodowa Ekwadoru nie miała w planach przestać atakować pomimo cofnięcia pierwszego trafienia. Piłkarze narodowej drużyny Ekwadoru atakowali i cały czas mieli pod kontrolą tempo w tym spotkaniu. Kilka minut później w sytuacji oko w oko z bramkarzem reprezentacji narodowej Kataru znalazł się zawodnik drużyny narodowej Ekwadoru i został powalony. Główny sędzia nie wahał się nawet przez chwilę i podyktował jedenastkę, a golkiperowi dał żółtą kartkę. Na bramkę karnego zmienił gracz zespołu narodowego Ekwadoru Emmer Valencia. Bardzo źle wobec swoich przeciwników prezentowała się drużyna narodowa Kataru. Bramkarz zespołu Ekwadoru przez sporą część spotkania nie miał za dużo pracy, ponieważ po stronie Katarczyków nie widać było pomysłu na ten pojedynek. Na kwadrans przed końcem I połowy padła druga bramka dla zespołu Ekwadoru, a strzelcem ponownie był Enner Valencia. Podczas pierwszej części meczu nie oglądaliśmy już więcej bramek. Oba zespoły podczas drugiej części zdecydowanie zredukowały tempo i na murawie działo się niewiele. W rozrachunku końcowym mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla narodowej drużyny Ekwadoru, która perfekcyjnie rozpoczęła ten mundial. Kadra Kataru z kolei jest w tym momencie w trudnej sytuacji i może mieć problem z awansem do następnej fazy turnieju.