Klęska kadry narodowej Korei Południowej w 1/8 finału mistrzostw świata - brazylijska drużyna narodowa za mocna!

Reprezentacja narodowa Brazylii wystąpi w 1/4 finału mundialu po tym jak pokonuje drużynę narodową Korei Południowej!

Bez najmniejszych wątpliwości rozgrywane obecnie światowe mistrzostwa są niezwykłe na wielu płaszczyznach. Zakończyły się już grupowe potyczki, a więc nadszedł czas na to, co wielbiciele futbolu uwielbiają najbardziej. Oczywiście chodzi o pucharową drabinkę, gdzie nie są wybaczane pomyłki i przegrana eliminuje Cię z turnieju a także marzeń o zwyciężeniu mistrzowskiego tytułu. W niedzielę drużyna polska przegrała z narodową kadrą Francji wyniki 1:3 i została wyeliminowana z mistrzostw świata. Jednak to nie oznacza końca doznań dla fanów piłkarskich w naszym kraju, gdyż mundial nadal trwa. Trzeba z całą pewnością obserwować poczynania brazylijskiego zespołu narodowego, gdyż z pojedynku na pojedynek wygląda coraz lepiej. Świetnym tego dowodem było spotkanie 1/8 finału z kadrą Korei Południowej, gdzie zawodnicy narodowej drużyny Brazylii postanowili sobie urządzić strzelanie w pierwszej części. Pierwsza bramka dla reprezentacji Brazylii strzelona została już w 6. minucie, a jej strzelcem był Vinicius Jr, który fenomenalnie poradził sobie w szesnastce z obrońcami przeciwnika.

Warto przyznać to, iż I część meczu była prawdziwym koszmarem dla drużyny narodowej Korei Południowej. Zwłaszcza, że pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem kadry narodowej Brazylii wynikiem cztery do zera. Następne bramki zdobywali Neymar, Richarlison oraz Lucas Paqueta. Zgromadzeni na stadionie piłkarscy kibice mogli być zadowoleni, ponieważ mogli podziwiać istny popis narodowej reprezentacji Brazylii. W drugich 45. minutach tempo tego pojedynku znacząco opadło. Zawodnicy narodowej reprezentacji Korei Południowej fantastycznie się bronili w momencie, gdy zawodnicy Brazylii usiłowali budować następne akcje. Drużyna narodowa Korei Południowej kwadrans przed końcem spotkania strzeliła bramkę honorową, która była ozdobą pojedynku. Na strzał z dystansu zdecydował się napastnik kadry narodowej Korei Południowej, a golkiper narodowej drużyny Brazylii nie miał szans na skuteczną interwencję. Ostatecznie to spotkanie skończyło się wynikiem 4 do 1 dla narodowego zespołu Brazylii, która w 1/4 finału będzie się mierzyć z zespołem narodowym Chorwacji. Stawką tego meczu będzie kwalifikacja do 1/2 finału mistrzostw świata i pewność walki o medal.